Premi Montserrat Miró i Marimon

Aquest premi de caràcter anual, és convocat de manera conjunta per la Fundació Bosch i Cardellach, l'Ajuntament de Sabadell i el Centre de Recursos Pedagògics Vallès Occidental 1 (Sabadell), amb l'objectiu de reconèixer l'esforç fet per l'alumnat i el professorat i en l'elaboració de treballs de recerca i projectar-los a la societat més propera.

Està obert a la participació de l'alumnat de 2n curs de batxillerat que prèviament ha estat seleccionat pels respectius centres de secundària de Sabadell i Sant Quirze del Vallès.

L'àmbit dels treballs és multidisciplinar: ciències socials, llengües, àrea artística, educació física, ciències experimentals, medi ambient, tecnologia i matemàtiques.

Per a més informació adreceu-vos a:
 

  • Centre de Recursos Pedagògics del Vallès Occidental 1

c/ Mare de les Aigües, 35 (cantonada Lusitània) - 08206 Sabadell
Tel. 93.727.76.99
Fax. 93.693.27.66

c/e crp-sabadell@xtec.cat
 Web del Centre de Recursos
 

 

Convocatòria setzena edició del Premi (curs 2016-2017)


Bases per a la participació
 


Premiats i finalistes de la setzena edició (2017)

1r premi
Maria Bertolín.
Pel treball: Exoplanetes: cercant nous mons
Escola Pia Sabadell Escola Pia Sabadell

2n premi
Álex Cruzado Reyes.
Pel treball: Supervivents de la molsa
INS Arraona IES Arraona

3r premi
Clàudia Mas Carulla.
Pel treball: Glosant es pot glossar?
A.P. Sant Nicolau Escola Sant Nicolau

Finalistes
Dayana Mayorga Moreno i Aida Navarro Madrona
Pel treball: Implicació dels zoos en la conservació i el benestar dels animals
Tutor: Josep Lluís Cortés. INS Jonqueres

Pau Martí Felip, Aitor Carrasco Camarero i Juan Francisco Hervás Muñoz
Pel treball: Transport del futur
Tutor: Marcel Torras Bajona. C.S. Jaume Viladoms



 






Premiats i finalistes de la quinzena edició (2016)

Primer premi
Llorenç Carbonell i Èric Quintana.
Pel treball: La simfonia de Fibonacci.

Tutora: Lurdes Peralta.
Institut Pau Vila

Segon premi
Marc Serra.
Pel treball: Dels formatges als antibiòtics. 
Tutora: Mireia Panadés.
Institut Escola Industrial

Tercer premi
Sergio Navarrete i Daniel Olmo.
Pel treball: Les resistències bacterianes; el final dels antibiòtics? 
Tutor: Antonio Díaz.
Institut Les Termes


Finalistes

Anna Armendáriz i Lídia Martín.
Pel treball: La influència social. 
Tutor: Xavier Ledesma.
C. S. Jaume Viladoms

Marina Martínez i Tomàs Méndez.
Pel treball: Una segona oportunitat, la resiliència d’un expresidiari.
Tutora: Carme Andreu.
Institut Arraona

Isabel Herrero.
Pel treball: La humanitat a la guerra.
Tutor: Marc Mestres.
Escola Sant Nicolau

 






Premiats i finalistes de la catorzena edició (2015)

Primer premi
Maria Artero Pons i Marina Dengra Pellicer
Pel treball: Sensacions? A les atraccions!

Tutor: Fermí Güell Pons
INS Pau Vila

Segon premi
Erik Cano Ruiz i Roger Morales Espasa
Pel treball: Construir un coet està a l’abast de tothom?
Tutor: Emili Sansalvador
INS Agustí Serra i Fontanet

Tercer premi
Dolores Salinas García i Carla Anguita Montoya
Pel treball: Creació d’una empresa: discoteca Headache
Tutor: Carlos Cañada
INS Arraona


Finalistes
Sílvia Terés Edo
Pel treball: Creació i gestió d’una casa rural
Tutor: Mercè Rios
Sagrada Família

Judit Masip, Anna Ogalla i Heidi Permanyer
Pel treball: Experimentació amb diferents longituds d’ona de l’espectre visible per avaluar el canvi de conducta en les Messor barbarus
Tutor: J.M. Español
INS Sant Quirze del Vallès